poniedziałek, 07 sierpień 2017 08:59

Sportowa moc wrażeń z aromatem kawy w tle

7 dni, 1122 km na trasie i niezliczone sportowe wspomnienia. 4 sierpnia zakończyła się 74. Edycja Wyścigu Tour de Pologne, w którym zespół Trek - Segafredo Zanetti wziął udział po raz drugi.


Tegoroczna edycja najważniejszego polskiego wyścigu kolarskiego odbywała się pod znakiem etapów górskich, które w odróżnieniu od poprzedniego roku stanowiły największą część całej trasy. Jednak to fragmenty wyścigu, które odbywały się poza wysokimi górami były najmocniejszą stroną zawodników drużyny Trek-Segafredo – tak jak odcinek II czy IV z Tarnowskich Gór do Katowic, gdzie Boy Van Poppel znalazł się w TOP 5. Na wynik sportowy miało wpływ wycofanie się z powodów zdrowotnych pierwszego dnia wyścigu lidera teamu Ruben Guerreiro i w efekcie zmiejszenie liczebności zespołu do 6 kolarzy.


Podczas trwania wydarzenia, 7-osobowej drużynie kolarzy w składzie: Jesus Hernandez, Julien Bernard, Boy van Poppel, Fumiyuki Beppu, Ruben Guerreiro, Greg Daniel i Marco Coledan, towarzyszyła liczna ekipa z Yaroslavem Popovychem, dyrektorem sportowym na czele. Będący dla zawodników drugim domem podczas wyścigów bus oraz nowoczesny autobus serwisowy transportujący cały sprzęt teamu stanowiły dużą atrakcję nie tylko dla kibiców podążających za sportowcami przez wszystkie dni rywalizacji, ale również dla ekip telewizyjnych, które chętnie gościły w pojazdach Trek-Segafredo, ukazując widzom TVP kulisy wyścigu.


Chwile oddechu i regeneracji między odcinkami kolarze umilali sobie filiżanką ulubionej kawy, która stała się niezastąpionym przed wyścigiem źródłem energii dla zawodników. Wedle opinii Nino Daniele, lekarza czuwającego nad dobrym zdrowiem członków drużyny, kawa stanowi doskonałe uzupełnienie sportowej diety, dodając energii, poprawiając dotlenienie mięśni, poprawiając koordynację i niwelując objawy zmęczenia.


Mimo że tegoroczne rezultaty teamu nie dorównały osiągnięciom wypracowanym przez drużynę podczas 73. Tour de Pologne, zawodnicy opuszczali Polskę zadowoleni i zaskoczeni ciepłym przyjęciem oraz wsparciem ze strony kibiców. Oczekując na spotkanie w przyszłym roku, za sukcesy podczas jubileuszowej 75. edycji wyścigu, wznosimy toast aromatycznym i esencjonalnym espresso.

 

Wyświetlony 863 razy

SEGAFREDO ZANETTI POLAND Sp. z o.o.

 Ul. Partyzantów 7
    32-700 Bochnia 
 info@segafredo.pl

Obsługa Klienta:
 (+48) 784 000 900
    (+48) 14 615 41 91

 Aleje Jerozolimskie 181 B
    Wejście B1
    02-222 Warszawa
 warszawa@segafredo.pl

 

 

Showroom i Szkoła Baristów
 ul. Stara Stocznia 6 lok. 8
   80-862 Gdańsk
 gdansk@segafredo.pl

 

Dołącz do nas

Massimo Zanetti logo