wtorek, 19 lipiec 2016 15:28

Segafredo Zanetti Poland wspiera Trek-Segafredo podczas Tour de Pologne

Od 12 do 18 lipca oczy polskich pasjonatów sportu zwrócone były w stronę kolarskiej rywalizacji Tour de Pologne. Segafredo Zanetti Poland czynnie wspierała team Trek-Segafredo, promując jednocześnie kulturę przygotowywania prawdziwie włoskiego espresso.

Podczas siedmiu dni intensywnych zmagań sportowych w ramach 73. Tour de Pologne, nie mogło zabraknąć kawowego dopingu. Segafredo Zanetti Poland, wspierająca team Trek-Segafredo, towarzyszyła zarówno kolarzom oraz członkom ekipy, jak i dziennikarzom śledzącym rywalizację. Na czterech zorganizowanych podczas trwania wyścigu spotkaniach prasowych mieli oni okazję do porozmawiania z przedstawicielami Trek-Segafredo oraz ekspertami Segafredo, którzy wprowadzili ich w świat włoskiej kawy. Zainteresowanie wyraziło niemal 100 dziennikarzy z całej Polski – wśród nich znaleźli się przedstawiciele mediów sportowych, a także ogólnotematycznych i lifestyle’owych.

Jedną z atrakcji spotkań była lekcja kawowa, obejmująca zarówno prezentację Massimo Zanetti Beverage Group i misji marki Segafredo, jak i podstawowe informacje dotyczące produkcji kawy i prawidłowego przygotowania espresso. – Świat kolarstwa i świat kawy to połączenie idealne. Wydarzenie takie jak Tour de Pologne to dla nas świetna okazja, by promować nasze wartości i współpracę z teamem Trek-Segafredo – tłumaczy Joanna Sobyra, Marketing Manager Segafredo Zanetti Poland.

Lekcji kawowej towarzyszyły pokazy baristyczne przeprowadzane przez nagradzanych tytułami Latte Art Grading System baristów. Uczestnikom spotkania prezentowali oni jak wygląda prawidłowo przygotowane espresso, jak tworzyć efektowne wzory latte art i w jaki sposób serwować różne rodzaje kaw zgodnie ze sztuką.

Kawowe wsparcie Segafredo Zanetti Poland dla Trek-Segafredo okazało się skuteczne. Tour de Pologne zakończyło się wielkim sukcesem teamu – zdobyciem drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej przez Fabio Felline. Ten ważny moment miał szczególne znaczenie, ponieważ finalna dekoracja i wręczenie nagród miały miejsce w Krakowie, gdzie znajduje się siedziba polskiej spółki.
Wyświetlony 910 razy

SEGAFREDO ZANETTI POLAND Sp. z o.o.

 Ul. Partyzantów 7
    32-700 Bochnia 
 info@segafredo.pl

Obsługa Klienta:
 (+48) 784 000 900
    (+48) 14 615 41 91

 Aleje Jerozolimskie 181 B
    Wejście B1
    02-222 Warszawa
 warszawa@segafredo.pl

 

 

Showroom i Szkoła Baristów
 ul. Stara Stocznia 6 lok. 8
   80-862 Gdańsk
 gdansk@segafredo.pl

 

Dołącz do nas

Massimo Zanetti logo