środa, 17 czerwiec 2015 15:21

Kawa Segafredo debiutuje na Borsa Italiana

Mija drugi tydzień obecności Massimo Zanetti Beverage Group na włoskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozytywne przyjęcie debiutu stanowi potwierdzenie korzystnej sytuacji Grupy.

Spółka Massimo Zanetti Beverage Group (MZBG), skupiająca marki takie jak Segafredo, Brodies czy La San Marco, jest jednym z liderów światowego rynku kawy. Jej oficjalne wejście na parkiet włoskiej GPW odbyło się 3 czerwca 2015 roku. Firma zadebiutowała w segmencie STAR MTA, przeznaczonym dla podmiotów o kapitalizacji na poziomie od 40 mln do 1 mld €, zobowiązujących się tym samym do spełnienia najwyższych standardów jakości w zakresie ładu korporacyjnego, płynności finansowej oraz przejrzystości procesów i transakcji.

Wejście na giełdę to kolejny etap globalnej ekspansji Massimo Zanetti Beverage Group. Instytucjami wspierającymi proces IPO były BNP Paribas i Banca IMI. Całość oferty globalnej obejmowała ok. 11% akcji w ofercie publicznej i 89 % w ofercie dla inwestorów instytucjonalnych. 

Popularyzowanie kultury picia kawy na całym świecie – od zawsze było celem Massimo Zanetti. Grupa Massimo Zanetti Beverage sukcesywnie od wielu lat kontynuuje wzrost, w tym również poprzez zagraniczne inwestycje. Niedawny zakup lidera Azji Południowo Wschodniej - Boncafe Group za kwotę 85 mln $, umocnił pozycję spółki w państwach Bliskiego Wschodu i Azji Południowej. Pozyskane na giełdzie środki posłużą do kontynuowania procesu ekspansji MZBG.  Jak wynika z analiz struktury przychodów Grupy, zdobywanie nowych rynków zbytu, przynosi wymierne korzyści: 90% zysków spółki generowanych jest poza Włochami, z których wywodzi się MZBG. W 2014 roku, 45,4% przychodów spółki, wypracowano w Stanach Zjednoczonych. Dalsze plany obejmują również intensyfikację działań w szybko rozwijającym się segmencie produktów premium, w tym sprzedaży kapsułek. - Rozwój MZBG na całym świecie, dokonuje się nie przez zmianę lokalnych gustów klientów, ale poprzez ich utrzymanie, z równoczesnym dzieleniem się z nimi nowymi produktami. Stąd też od lat w nowo pozyskanych krajach utrzymywane są marki lokalne, a dodatkowo wprowadzana jest do oferty marka międzynarodowa Segafredo – tłumaczy Monika Dutkiewicz, Prezes Zarządu Segafredo Zanetti Poland. - Obserwując dominujące w branży spożywczej trendy, zauważyć można wpływ zmian wyborów konsumenckich na podwyższenie jakości ofert produktowych. W taki właśnie sposób również i w Polsce Segafredo Zanetti Poland od 13 lat wprowadziło i umacnia markę Segafredo na polskim rynku  – dodaje Dutkiewicz.

Debiut MZBG na włoskiej giełdzie jest uważnie obserwowany przez włoską branżę spożywczą. Bankierzy nie wykluczają dalszych debiutów z tego sektora, jeśli proces przeprowadzony przez MZBG oceniony zostanie pozytywnie.

O firmie:

Massimo Zanetti Beverage Group obecna jest w ponad 110 państwach, światowy lider w produkcji, obróbce i dystrybucji kawy. Zakres jej działalności obejmuje zarówno realizowane przez lokalne spółki-córki aktywności na terenie Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, jak i globalną sieć ok. 400 kawiarni funkcjonujących w 50 krajach świata. Oferta MZBG zawiera obok kawy szeroki asortyment produktów komplementarnych – ekspresów, akcesoriów baristycznych, herbat, czekolad i wysoko gatunkowych dodatków.
Wyświetlony 759 razy

SEGAFREDO ZANETTI POLAND Sp. z o.o.

 Ul. Partyzantów 7
    32-700 Bochnia 
 info@segafredo.pl

Obsługa Klienta:
 (+48) 784 000 900
    (+48) 14 615 41 91

 Aleje Jerozolimskie 181 B
    Wejście B1
    02-222 Warszawa
 warszawa@segafredo.pl

 

 

Showroom i Szkoła Baristów
 ul. Stara Stocznia 6 lok. 8
   80-862 Gdańsk
 gdansk@segafredo.pl

 

Dołącz do nas

Massimo Zanetti logo